Synoptycy zapowiadają, że najbliższe dni będą wyjątkowo gorące. Wysokie temperatury mogą być niebezpieczne nie tylko dla osób starszych, ale również dla dzieci, osób przewlekle chorych oraz wszystkich aktywnie spędzających czas na świeżym powietrzu. Wałbrzyscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i ponownie przypominają, jak bezpiecznie przetrwać okres upałów.
Podczas wysokich temperatur należy regularnie uzupełniać płyny, unikać długiego przebywania na słońcu oraz ograniczyć wysiłek fizyczny w najgorętszych godzinach dnia. Warto nosić lekką, przewiewną odzież oraz nakrycie głowy, a także korzystać z miejsc zacienionych.
Szczególną uwagę zwróćmy na dzieci i seniorów, którzy znacznie gorzej znoszą wysokie temperatury. Nigdy nie pozostawiajmy dzieci ani zwierząt w zaparkowanych samochodach. Temperatura wewnątrz pojazdu może wzrosnąć do kilkudziesięciu stopni już po kilku minutach, stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla życia.
Nie bądźmy również obojętni wobec osób, które mogą potrzebować pomocy. Jeżeli zauważymy seniora lub osobę, która źle się czuje z powodu upału, zapytajmy, czy nie potrzebuje wsparcia. W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia należy natychmiast powiadomić służby ratunkowe.
Wałbrzyscy policjanci podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na osoby wymagające pomocy oraz prowadzą działania profilaktyczne przypominające mieszkańcom o zasadach bezpiecznego zachowania podczas upałów.
Wysokie temperatury mogą być bardzo niebezpieczne, jednak przestrzeganie podstawowych zasad pozwoli uniknąć wielu zagrożeń. Wałbrzyska Policja apeluje o rozsądek, wzajemną pomoc i troskę o osoby najbardziej narażone na skutki upałów. Pamiętajmy – czasami jeden telefon lub chwila zainteresowania mogą uratować komuś życie.
Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
podkom. Agnieszka Głowacka-Kijek
policja.gov.pl
PKP SA kilka dni temu ogłosiło przetarg na rozebranie linii kolejowej Świdnica Kraszowice – Jedlina-Zdrój. Decyzja oznaczała koniec marzeń o podróży pociągiem do Zagórza Śląskiego. We wtorek jednak zarząd województwa podjął uchwałę o możliwości przejęcia trzech odcinków linii kolejowej, w tym również tą do Zagórza Śląskiego.
Jednym z głównych celów projektu było kształcenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce. Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie wzorowo zdali egzamin gimnazjalny z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, osiągając wyniki powyżej średniej wojewódzkiej i tym samym zostawiając daleko w tyle sąsiednie gimnazja. Podczas podsumowania projektu uczniowie opowiadali o tym jak powstała jego idea, przedstawili swoje osiągnięcia oraz omawiali wizyty projektowe w Anglii i na Słowacji. Oprócz prezentacji multimedialnej, zaproszeni goście mogli obejrzeć filmy video z ważniejszych wydarzeń oraz z każdej wizyty partnerskiej. Dokonano również analizy ankiety podsumowującej dwuletnią pracę w projekcie. Ponadto, przedstawiono bogatą kronikę działań uczniów, w której udokumentowano zrealizowane zadania miesiąc po miesiącu.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., wspólnie z Partnerami: Enterprise Europe Network przy Wrocławskim Centrum Transferu Technologii, Agencją Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A., Krajowym Punktem Kontaktowym ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej w Związku Banków Polskich zaprasza do udziału w konferencji pt. "Wsparcie biznesu z programów UE. Dziś i jutro", odbywającej się w ramach Dolnośląskich spotkań biznesowych.
Konferencja organizowana jest dla przedsiębiorców z województwa dolnośląskiego.
Na konferencji przedsiębiorcy otrzymają informację m.in. na temat:
- dostępnego wsparcia unijnego dla przedsiębiorców
- jedynych bezpłatnych gwarancji inwestycyjnych dla firm
- wsparcia z nowych programów Unii Europejskiej
Dziękujemy Państwu za wszystkie zgłoszenia, które przesłaliście i przynieśliście osobiście do naszej redakcji na kolejną edycję Kryształów i Kamieni. Bardzo cenne były również Państwa wskazówki i uwagi dotyczące poszczególnych nominacji. Faktycznie część z nich ma uzasadnienie.
czytaj więcejSołtysem wsi Niedźwiedzica jest od 15 lat. W lutym 2011r. wybrany został na czwartą kadencję, uzyskując 98% poparcia Zebrania Wiejskiego w wyborach.
czytaj więcej